Ochrona zdrowia Usługi

Mikropigmentacja skóry głowy – rozwiązanie dla osób tracących włosy

Szukasz informacji o mikropigmentacji skóry głowy w Krakowie? Dobrze trafiłeś!

Łysienie aktywowane jest wieloma czynnikami i może ujawnić się na rozmaitych obszarach ciała. Lecz gdy wypadanie włosów dotyka skóry głowy, czyli miejsca które cały czas jest widoczne i które trudno ukryć przed spojrzeniem osób postronnych, może to spowodować niską samoocenę i źle wpłynąć na samopoczucie.

Behawioralne i zdrowotne powody łysienia

Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich przeciętnie sto sztuk i jest to ilość, do której zazwyczaj nie przywiązujemy większej wagi. Dużo faktorów może jednakże zauważalnie przyspieszyć proces utraty włosów. Łysieniema przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate lub androgenowe, jednakże jednakowo silny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne zachowania. Utrata włosów bywa następstwem kiepskiej diety, nieprawidłowo lub zbyt często przeprowadzonych zabiegów farbowania bądź rozjaśniania włosów, jak również nieodpowiednia ich pielęgnacja. Ogromne oddziaływanie na nasze włosy ma również stres, jaki odczuwamy z przeróżnych powodów. Stres prowadzi do psychogennego łysienia, a w wielu sytuacjach prowadzi nawet do tego, iż osoba nieświadomie sama wyrywa włoski z głowy czy z brody i w konsekwencji uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy kamufluje braki we włosach

Przeszczep umożliwia rekonstrukcję włosów po kompletnym wyłysieniu oraz leczenie rzadkich włosów. Taki zabieg jednakże pociąga za sobą dość wysokie koszty i nie każdy pacjent może ponieść taki wydatek. Jest natomiast inne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który w ostatnich latach zdobywa coraz większe uznanie. Mikropigmentacja medyczna maskuje skutki łysienia przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy barwnika, który wygląda jak odrośnięte włosy. Tym sposobem na całkowicie łysej skórze głowy otrzymuje się efekt niezwykle krótkiej fryzury, z kolei w przypadku rzadkich włosów – efekt gęstszej czupryny. Fakt, że skóra jest zabarwiona jest praktycznie niezauważalny i jest to możliwe do wykrycia dopiero po dotknięciu skóry. Wypada napomknąć, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie przyczyni się do odrośnięcia włosów. Z kolei barwnik z uwagi na regeneracji skóry stopniowo traci intensywność i zazwyczaj po roku nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.

Kontakt:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]