Technologie Usługi

Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę przemysłowego druku 3D w rozsądnej cenie.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana głównie do projektantów CAD, konstruktorów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wydrukowany przy pomocy technologii PolyJet, SLA, SLS, FDM, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, bardzo wąskich elementów, detali oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne zalety tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz dokładność konturów.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne filamenty

Najpopularniejszą metodą drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, jak również możliwość użycia materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]