Usługi

Sesje coachingowe – rozwój osobisty i zawodowy

Wejdź tu, jeśli interesuje Cię korzystna oferta profesjonalnego coachingu.

Całkowite spożytkowanie swoich możliwości może być niełatwe. Czasami źródłem trudności bywają kwestie psychologiczne, innym razem po prostu brak nam motywacji. Niezależnie od powodu, takie trudności bywają niezwykle dokuczliwe i w wielu przypadkach hamują rozwój osobisty bądź zawodowy. Co więcej, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest w szeregu przypadków jest niemożliwe bądź przynajmniej wyjątkowo trudne. Z tej przyczyny warto skorzystać z wiedzy zawodowców. Tym bardziej, iż metody stosowane współcześnie przez coachów w wielu przypadkach są bardzo efektywnym narzędziem w przezwyciężaniu ograniczeń stojących na ścieżce do realizacji zaplanowanych celów.

Coaching. Jak wygląda praca z coachem?

Współpraca z coachem zaczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. Na tym etapie istotne jest z całą pewnością ukształtowanie dwustronnej ufności i specyficznego rodzaju relacji, które są konieczne do tego, żeby osiągnąć planowane rezultaty. W trakcie pierwszych rozmów – które można odbyć przez telefon albo za pomocą popularnych komunikatorów internetowych – coach pozna też możliwości, cele i charakter swojego klienta, a także omówi z nim strategię działania. Podczas współpracy zwykle odbywa się kilka sesji coachingowych (w dwutygodniowych interwałach), trwających przeważnie 90 minut. Ostatnia sesja to z kolei okazja do ocenienia działań oraz wypróbowania, jak klient będzie sobie radził z danymi trudnościami na własną rękę. To, które zagadnienia będą poruszane w ciągu sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji osoby zwracającej się o pomoc – może to być zwiększenie jego efektywności bądź podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Profesjonalny coaching – rozszerz swoje kwalifikacje zawodowe lub personalne

Na coaching warto zdecydować się w wielu sytuacjach. Jednym z głównych argumentów przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest pragnienie pełnego spożytkowania swojego potencjału celem rozwinięcia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, zwiększając poziom zadowolenia oraz ucząc, jak oswajać niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]