Usługi

Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Uszczelnianie okien Warszawa - dalsze informacje o tej usłudze.

Czujesz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych apartamentach, jakkolwiek i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i dlaczego jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien właściwymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz i na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezwykle istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać profesjonalistów od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jakkolwiek również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby również zrealizować zawsze w nowym domu lub ewentualnie mieszkaniu (po postawieniu lub odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, żeby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]