Podróże i turystyka Porady i tutoriale Witryny www

Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Atrakcje w Małopolsce. Zdobądź więcej informacji.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w gąszczu informacji o godnych zobaczenia atrakcjach i zbliżających się wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą hotele, pensjonaty i kempingi, galerie i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. zamek na Wawelu, czar miejscowego folkloru czy atrakcje narciarskie.

Rejestr ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku włoskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów w Polsce.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego