Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Kup podłogi drewniane na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni – dzięki temu wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]