Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Stolik kawowy – ważny mebel w każdym polskim salonie

nowoczesny stolik kawowy

Choć czasami poniektórzy projektanci wnętrz niekiedy marginalizują go w swoich aranżacjach, stolik kawowy w dalszym ciągu jest istotnym meblem, z którego korzysta się w większości naszych domów. Nie powinno to zadziwiać, gdyż łączy on w sobie jednocześnie funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

Stolik kawowy – czy jest konieczny?

Większość godzin spędzamy w pokoju dziennym. W tym pomieszczeniu odprężamy się, czytamy książki, przyjmujemy gości, oglądamy filmy, dodatkowo tu notorycznie również jemy. Naturalne jest wobec tego, iż meble wykorzystane do urządzenia salonu muszą komponować przestrzeń, która nie przytłacza, ale która równolegle umożliwia jej praktyczne użycie. Stolik kawowy, jak wskazuje sama nazwa, służy z reguły jako mebel, na którym stawiamy filiżanki z kawą bądź herbatą oraz przekąski, wtedy gdy przyjmujemy gości, ale również gdy odprężamy się z bliskimi. Drugie wykorzystanie stolika kawowego to miejsce trzymania małych urządzeń i rzeczy, po które raz za razem sięgamy, przykładowo telefonu, okularów, pilota do telewizora lub magazynów, którymi w danym momencie się zaczytujemy. Jest to też powierzchnia, gdzie można łatwo postawić małe elementy dekoracyjne, jak misę z suszonymi kwiatami albo tealighty.

Designerski stoliki kawowe – postaw na solidność mebli rzemieślniczych

Mimo swoich wielu zastosowań stolik kawowy musi być w do pewnego stopnia niezauważalny, a więc stosownie dopasowany w plan pomieszczenia. Jest to z reguły niski mebel – jego wysokość to zwykle 50 centymetrów, dlatego że nie powinien przesłaniać przestrzeni salonu, ale też położone na nim szklanki z napojami czy przedmioty muszą być w zasięgu ręki osoby, która go używa. Nowoczesne designerskie stoliki kawowe wytwarzane w studiach nagradzanych projektantów idealnie łączą w sobie rolę dekoracyjną i użytkową. Zróżnicowanie projektów tych stolików kawowych powoduje, iż zamawiający bez problemu odszuka model pasujący do stylu vintage, hygge lub do loftu. Warto wybrać meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z drewna litego, co daje pewność, iż będą nie tylko pięknie się prezentować, ale będą również mocne.

Kontakt:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]