Zakupy

Antena SAT – alternatywa dla kablówki

Sprawdź, gdzie zamówić antenę SAT.

Większość z nas ma we własnym mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że chętniej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy serial lub dokument telewizyjny. Aby odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą aktualnie można kupić bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z przykuwającą wzrok czaszą, która na ogół określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można więc odbierać nadal ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wymienić można kilka typów anten SAT. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Dzisiaj w przeważającej liczbie przypadków konsumenci stosują jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania złych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej klasy antena SAT będzie mogła służyć kilka lat.

Co poza anteną satelitarną jest konieczne do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba również posiadać specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na oddzielnym paśmie), kabel antenowy i odbiornik satelitarny.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]