Zakupy

Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Znajdź antenę naziemną.

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sklepach znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się również świetną odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy kupić. Trzeba pamiętać, że pod uwagę trzeba brać bardzo dużo czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]