Sport Tematyka motoryzacyjna Zakupy

Jak skompletować odzież motocyklową?

Więcej informacji o odzieży na motocykl.

Od zarania motoryzacji wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie jest najbezpieczniejszą czynnością. W czasie potencjalnego wypadku kierowca motocykla nie jest zabezpieczony przez pasy i w pełni przyjmuje on na siebie siłę zderzenia. Stąd tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie stosownej odzieży zaprojektowanej z myślą o jeździe tego rodzaju. Odzież na motocykl nie tylko minimalizuje potencjalne obrażenia kierowcy, ale również ochrania go przed wiatrem, słońcem i deszczem, co podnosi komfort jazdy.

Ubranie na motor – ze skóry czy z tekstyliów?

Kupując odzież na motor przede wszystkim powinno się wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z prawem o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, bez względu na to czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze, czy gnamy ścigaczem po ekspresówce. Jest to również główny element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, osłaniający głowę przed obrażeniami mogącymi mieć ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do protekcji reszty ciała podczas jazdy mamy multum opcji. Entuzjasta jednośladów może skomponować swój ubiór dobierając odpowiednią kurtkę oraz spodnie opracowane specjalnie do jazdy na motocyklu lub wybrać kombinezon. W sklepach dla motocyklistów do wyboru mamy odzież tekstylną oraz skórzaną. Niewątpliwie, skóra jest nadzwyczaj wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie świadczy o tym, że ubrania na motor wyprodukowane z tekstyliów ochrania słabiej – wykorzystuje się w nich materiały o dużej wytrzymałości na otarcia oraz wysokie temperatury. Te elementy garderoby motocyklisty posiadają odpowiednie wzmocnienia (slidery) osłaniające łokcie, kolana i barki, które w czasie wypadku są wyjątkowo wystawione na otarcia.

Zbroje, buty oraz inne akcesoria

Następnymi kluczowymi elementami odzieży motocyklowej są rękawice i obuwie. Rękawice w czasie wypadku zabezpieczają dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi automatycznie osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed głowę i tors, przez co wystawiamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. rekomenduje się więc zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi elementami osłaniającymi kłykcie oraz wewnętrzną część dłoni. Dobre buty na motor obok tego, iż ochraniają delikatne kości stopy, zapewniają również lepszą przyczepność, a co za tym idzie dokładniejsze panowanie nad ciężką maszyną.

W jakie inne części odzieży na motocykl powinno się wyposażyć? To oczywiście plecaki, kominiarki, gogle o ile stosujemy kask crossowy, a także dodatkowe slidery, zbroje albo ochraniacze.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]