Technologie Zakupy

Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Jeśli szukasz profesjonalnych drukarek 3D, skieruj się na ten adres.

W ofercie CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od wiodących producentów takich rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują koszty produkcji

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od ponad 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania oraz urządzenia. Ocenia się, iż korzystając z drukarek 3D i drugich produktów Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny nawet o 90 procent. Kluczowe założenia pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny lider w dostarczaniu drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduży model, działający w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową oraz łatwą obsługą. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można ekspresowo uzyskać identyczne prototypy, co jest niezmiernie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko stosowane w najrozmaitszych sektorach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Wydruk jest solidny i dokładny, a w trakcie procesu drukowania nie pojawiają się odkształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]