Zakupy Żywność

Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

W tym miejscu kupisz kawę w kapsułkach

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie przygotowaną wybieramy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki z kawą to także nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]