Zakupy Żywność

Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Więcej o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso na http://bit.ly/2tBm2lg.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Firenze, Roma, Venezia oraz Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, suszonych owoców czy palonego drewna. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Chocolate i Carmel.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają najczęściej 10 kapsułek z kawą. Jednak dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]