Zakupy

Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Odwiedź ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16 i skończ poszukiwania sklepu z lampami solnymi!

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały gigantyczną popularność. Trzeba przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym przytulną atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić również korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie wyłącznie śliczne dekoracje wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub też problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze mają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych najczęściej wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie wzięte dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale także możliwe źródło zdrowia oraz dobrego nastroju.

Kontakt:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]