Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz listwę podłogową.

Wydają się mało ważnym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów i ochraniają dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]