Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Meble z litego drewna – inwestycja na lata

Meble z litego drewna znajdziesz na https://bit.ly/3sCf9vE.

Dzisiaj nawet w niewielkich miejscowościach bez przeszkód można pokazać na mapie lokalizację popularnych salonów meblowych. Ich asortyment jest nieraz tak ogromny, iż wchodząc do takiego sklepu można w kilka chwil urządzić całe mieszkanie. Jednak umeblowanie z popularnych sieciówek wytwarzane jest na ogół z łatwych w obróbce i lekkich płyt pilśniowych. Sporadycznie są one tak trwałe oraz ładne jak meble z litego drewna, opracowane przez profesjonalistów z manufaktur stolarskich i wytworzone z dbałością o każdy detal.

Meble z drewna litego są stosunkowo droższe, ale będą służyć dekady

Nabycie mebli wyrabianych taśmowo trudno określić inwestycją na lata. Systemy meblowe z większości sieciówek już po kilku latach będą pokazywać widoczne ślady zużycia: zawiasy zaczną świszczeć, okleina imitująca drewno zetrze na zagięciach, a tylne ścianki z cienkiej płyty pilśniowej z czasem się złamią lub odkształcą. To nie są meble naszych dziadków i babć, które przechodziły z pokolenia na pokolenie w zasadniczo nienagannym stanie. Meble dębowe współcześnie nie są wbrew pozorom rzadkością w sprzedaży, jednak nie są tak rozchwytywane, gdyż łatwiej, taniej i szybciej jest nam kupować w marketach meblowych. Oczywiście, kupujący zwraca uwagę na to, że meble z drewna litego przeważnie są odpowiednio droższe i, jeśli wytwarzane są na zlecenie, czasem czeka się na nie nawet parę tygodni. Niemniej jednak w zamian za to kupujący kupuje mebel, który przetrwa dekady, pod warunkiem, że będzie o niego dobrze dbać. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wbrew powszechnej opinii nie jest trudne.

Pozostałe atuty mebli z drewna litego

Oprócz wysokiej wytrzymałości meble z litego drewna posiadają również wiele innych zalet, co powoduje, iż nieprzerwanie są polecane i faworyzowane przez wziętych architektów wnętrz. Meble z drewna litego nawet o najprostszym designie dodają pomieszczeniom wyszukany charakter. Meble drewniane wprowadzają przytulność kojarzoną z gniazdem rodzinnym, jak również zaznaczają przywiązanie ich właściciela do przyrody. Lite drewno rewelacyjnie komponuje się z różnymi trendami aranżacyjnymi, tym samym komoda albo stół zamówiony do pokoju w stylu rustykalnym można będzie bez przeszkód wpleść po kilku latach w nowy, na przykład loftowy wystrój. Co ważne, nawet gdy ktoś zapomni o regularnej konserwacji mebli, wyroby z litego drewna na ogół udaje się stosunkowo łatwo odnowić.

Kontakt:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]