Sport Tematyka motoryzacyjna Zakupy

Rodzaje butów motocyklowych

Jeśli potrzebujesz motocyklowych butów, koniecznie odwiedź ten adres.

Buty na motor, podobnie jak i pozostałe elementy ubioru dla kierowców jednośladów, doskonale się prezentują i z pewnością niejedna osoba chciałaby je kupić ze względu na sam ich design. Jednakże ich zasadniczymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem oraz zagwarantowanie ochrony stopy i goleni w czasie ewentualnego wypadku.

Kategorie obuwia motocyklowego

Nie tylko początkujący kierowcy, ale także osoby od wielu lat zainteresowane jazdą na motorze, miewają kłopot z tym, jakie buty na motor będą dla nich najstosowniejsze. W sklepach z ubraniami i akcesoriami dla motocyklistów dostaniemy kilka typów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające jedynie do kostki, które są idealne na spokojną, stosunkowo wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, dlatego też osłona stopy nie jest tu najważniejsza. Ich walorem jest natomiast nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie poruszamy się na skuterze lub motorze.
2. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają powyżej kostki, często do połowy łydki i wykonane są z tworzyw ochraniających stopę przed wilgocią.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i trasach szybkiego ruchu, gdzie prawdopodobieństwo urazów oraz wypadków jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl tego typu mają liczne wzmocnienia redukujące niebezpieczeństwo skaleczenia skóry i złamania kości stopy lub podudzia. To obuwie jest wysokie, sztywne i z trudem można się w nich poruszać bez motocykla.

Wybieraj buty na motocykl uznanych firm

Kupując buty motocyklowe trzeba najpierw ustalić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się poważnymi złamaniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe używane wyłącznie do jazdy w mieście, będą może prezentowały się doskonale, ale miłośnik jednośladów nie będzie odczuwał w nich komfortu. Zadaniem obuwia na motor, notabene jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest ochrona zdrowia kierowcy oraz zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, z tej przyczyny jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest niezmiernie istotna. Kupujmy zatem obuwie cenionych marek. W razie wątpliwości trzeba zawsze skorzystać z pomocy bardziej doświadczonego kierowcy bądź zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup obuwia.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]