Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Na skyshutters.pl zobaczysz realizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zazwyczaj z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można użyć także w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż modne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych docierających do pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, a także spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie przytulne. Swoboda wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala m.in. na kompletne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę obejrzeć film, albo jego przyjemne ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetna osłona przed hałasem

Opcja kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która ma wszak duży wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego shuttersy tworzą mocną barierę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich utrzymanie jest bardzo łatwe i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]