Zakupy

Worki spożywcze i na pojemniki euro – z czego są wytwarzane?

Zobacz, gdzie kupić worki foliowe do skrzynek e2, wejdź na https://bit.ly/3yDKkHN.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia. Produkuje się z niej nie tylko worki stosowane w domach, ale też produkty foliowe używane między innymi w sektorze spożywczym.

Worki do skrzynek E2 – niezbędne w przemyśle spożywczym

Polimer etenu, a potocznie polietylen, wykorzystywany jest w szerokim zakresie w przemyśle. Najpowszechniejsza jego postać to przypuszczalnie worki na śmieci. Do ich wytwarzania stosuje się zarówno polimer etenu o małej gęstości (oznaczany jako LDPE), jak i polimer etenu o wysokiej gęstości (HDPE). HDPE charakteryzuje się większą wytrzymałością mechaniczną i wytrzymuje wysokie temperatury, ale jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu wykonuje się między innymi wytrzymałe worki na odpady. Z kolei LDPE jest bezwonny, przezroczysty oraz bardziej miękki, a dzięki temu nadzwyczaj elastyczny. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, ale w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Przydaje się to w sektorze spożywczym, szczególnie tam, w których magazynuje oraz transportuje się produkty w temperaturze poniżej zera, np. w przetwórstwie mięsnym. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe na mięso E2, które pasują do pojemników w kilku rozmiarach. Co ważne, takie worki muszą dysponować certyfikatami dopuszczającymi je do styczności z pożywieniem.

Przejrzysta folia pakunkowa, pojemniki oraz pozostałe produkty foliowe

Z polimeru etenu wyrabia się także sporo innych artykułów dla rozmaitych sektorów przemysłu. To np. zakrętki, przejrzysta folia pakunkowa, różnego typu opakowania, a nawet żagle czy wytrzymałe żyłki. Jest to także tworzywo, z którego polski producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, zaprojektował jednorazowe, transparentne i antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są w dwóch rozmiarach i w paru barwach, a pakowane są w formie wygodnej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Kontakt:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]