Oświata Żywność

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

kurs gotowania dla dzieci

Dzieci uwielbiają uczestniczyć w gotowaniu – przystrajać ciastka bądź wybierać i podawać składniki. Pragniesz rozwijać fascynację swojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci kształtują swoją pomysłowość i uczą się niezależności i co jest niezwykle ważne – zyskują pożyteczne umiejętności. A po prostu świetnie się bawią. Opanowywanie nieskomplikowanych przepisów, łączenie niecodziennych smaków oraz dobieranie oraz mieszanie składników – całość powoduje, iż dzieci ochoczo eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach uczestniczą również rodzice, jest to tym samym znakomita okazja do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie skosztować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z profesjonalnym szefem kuchni

Warsztaty trwają 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W czasie warsztatów maluchy przyrządzają deser oraz danie główne. Młodzi wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, ewentualnie ugotować wyborny makaron na słodko bądź słono. W czasie warsztatów dzieci przygotowują także smaczny deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą. Nauka poprzez udział w zabawie to najlepsza metoda na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ukochanych posiłków przynosi dzieciom dużo satysfakcji. Nawet bardzo krnąbrne dziecko będzie z pasją oddawało się przystrajaniu tortu czy pieczeniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i doskonały kontakt z maluchami.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]